X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
پس نه پس - آرشیو 1396/3

پس نه پس - آرشیو 1396/3

موضوعات
Category

لينك هاي روزانه
Daily Links

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 57
» بازديد ديروز : 8
» افراد آنلاين : 2
» بازديد ماه : 71
» بازديد سال : 1120
» بازديد کل : 3230
» اعضا : 0
» مطالب : 0

برندینگ چیست؟


تاریخ انتشار پست : 1396/3/28 بازدید : 11

مفهوم برندینگ در بازاریابی چیست؟ چگونه باهم در تناسب قرار می‌گیرند؟
برندینگ Branding و مارکتینگ Marketing (بازاریابی) دو مفهوم مهم در تجارت هستند. ضروری است که بدانید این دو مورد چه ارتباطی با هم دارند و چگونه در یک چارچوب مناسب می‌توانند باعث موفقیت کسب‌و‌کارتان شود؟
مارکتینگ رأس یک تجارت است و در همه‌ی مراحل از ایده تا اجرا و از فروش تا رسیدن محصول یا خدمات به دست مشتری، نقش حیاتی دارد. مسئولیت‌هایی که در مارکتینگ به عهده شماست شامل موارد زیر است:
• برند‌سازی (لوگو، طرح، رنگ و …)
• موقعیت شناسی
• تبلیغات
• روابط عمومی
• مدیریت محتوا
• مدیریت فروش
• توزیع
• اجرا
• خدمات مشتری
• قرارداد بین مشتری و شرکت

مفهوم کلی: برندینگ در مارکتینگ چیست؟
برطبق تعریف، برندسازی ارزش مشخصی نسبت به محصول یا خدمتی است که باید به طور کامل در قبال مخاطب آن را به انجام برسانید. برندینگ این قابلیت را فراهم می‌کند که تیم مدیریت، پرسنل فروش، شرکای بازاریابی، رسانه‌های هدف و مخاطبانتان نام تجاری شما را بشناسند و پیشنهاداتی که ارائه می‌دهید را در اولویت نسبت به دیگران قرار دهند.
مارکتینگی که برند شما انجام می‌دهد می‌تواند برای مخاطبان الهام‌بخش بوده تا با شما ارتباط بیشتری برقرار کنند و همینطور شرکای تجاری خوبی برایتان پیدا کند. در حقیقت هدف از برند و بازاریابی پیرامون آن، ایجاد یک تعامل مناسب و بلند‌مدت بین برند شما با مخاطبان و شرکای تجاری‌تان است.

برندینگ و مارکتینگ مناسب منجر به رسیدن به هدف اصلی مجموعه می شود: فروش خوب. یعنی ایجاد تمایل در مخاطب برای خرید از شما و بازگشت وی برای خریدهای دوباره و چندباره.
برندسازی مناسب در موفقیت مارکتینگ بسیار مهم است. به اینفوگرافیک زیر دقت کنید:
marketing

مفهوم عمقی: برندینگ در مارکتینگ چیست؟
بدون داشتن محتوایی عمیق، نمی‌توانید این واقعیت را در ذهن دیگر صاحبان کسب‌وکار ایجاد کنید که می‌توانند با برند شما تعامل داشته و کار کنند. بدون داشتن فیلم‌هایی تاثیرگذار، نمی‌توانید زیبایی محصولات یا خدماتتان را برای مخاطب روشن کنید و آن‌ها را برای استفاده از نام تجاریتان علاقمند سازید.
محتوا نقطه مهم مشترک بین هدف برند شما و نیاز مشتریانتان است.
محتوای مناسب و مفید (مانند فیلم، مقالات، نوشته های مطبوعاتی، مقالات وبلاگی و…) به نوعی مخاطبان شما را تبدیل به فروشندگان مجازی و مورد اعتمادی می‌کنند که ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته در اختیار برند شما هستند و برای آن فعالیت می کنند؛ چرا که اگر محتوا مناسب باشد آن را در اختیار دیگران می‌گذارند، برای دوستان و اعضای خانواده‌شان می‌فرستند و آن را برای مخاطبان شبکه‌های اجتماعی‌شان به اشتراک می گذارند.

دسته : برندینگ ,
برچست ها :

چه زمانی باید برند را متوقف کنیم؟


تاریخ انتشار پست : 1396/3/20 بازدید : 10

به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ از نظر روانشناختی اعتراف به اشتباه تاثیر روانی منفی بر روی فرد دارد. و جنبه‌های مختلف زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از این رو پذیرش اشتباه بودن مسیر یک کسب و کار برای مدیران کار دشواری است. هر چند هدف از ایجاد هر کسب و کاری رشد و توسعه و برندسازی قوی برای آن است. اما گاهی نیز عقب نشینی برند و یا خروج از دور رقابت یک کسب و کار برای پیشگیری از متضرر شدن و مواجهه با مشکلات غیر قابل جبران ضروری است. مسئله مهمی که بیشتر صاحبان کسب و کار را دچار مشکل می‌کند نداشتن قدرت تشخیص بهترین زمان برای عقب نشینی برند و کسب و کار آن‌ها است. زیرا ادامه فعالیت یک کسب و کار در زمان بحران گاهی می‌تواند مشکلات اساسی برای صاحبان کسب و کار ایجاد کند. در ادامه این مطلب بهترین زمان برای عقب نشینی برند و خروج از دور رقابت آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در چه شرایطی زمان عقب نشینی برند و خروج آن از دور رقابت فرا می‌رسد؟:
۱. فعالیت چند جانبه غیر تخصصی

توسعه برند و داشتن پیشینه‌ی مثبت اعتبار بزرگی برای یک کسب و کار است. اما هر از گاهی ممکن است که برند معتبری نیز در معرض خطر نابودی قرار گرفته و وجهه‌ی آن دچار آسیب شود. در این مواقع لازم است که رشد آن متوقف شده و با دقت و تمرکز مشکلات علت یابی شوند. زیرا هر چند فعالیت چند جانبه برندها می‌تواند جریان درآمدی مختلفی را به سمت آن‌ها هدایت کند. اما حفظ نظم و انسجام در فرآیند رشد و برندسازی از اهمیت بالاتری برخوردار است. رمز موفقیت یک کسب و کار تشخیص زمان مناسب برای عقب نشینی برند مربوط به آن در برخی از حوزه‌های غیر تخصصی است. تشخیص این موقعیت می‌تواند نقطه عطفی برای رشد برندها محسوب شود.

رمز موفقیت یک کسب و کار تشخیص زمان مناسب برای عقب نشینی برند مربوط به آن در برخی از حوزه‌های غیر تخصصی است. تشخیص این موقعیت می‌تواند نقطه عطفی برای رشد برندها محسوب شود.
۲. دور شدن از هدف اصلی

معمولا هدف هر کسب و کار در زمان آغاز فعالیت آن تعیین می‌شود. البته ممکن است که در طی مسیر توسعه و پیشرفت اهداف جدیدی نیز تعیین شده و جایگزین اهداق قبلی شوند. اما مسیر فعالیت کسب و کار باید به درستی و طبق برنامه‌ی اصلی و از پیش تعیین شده‌ی آن طی شود. زیرا دور شدن از هدف اصلی فرآیند اعتمادسازی در مشتریان را دچار مشکل می‌کند. از دست دادن اعتماد مشتری در اثر دور شدن از اهداف اصلی مانند زنگ خطری برای کسب و کارها است و باید به آن توجه شود.

دور شدن از هدف اصلی فرآیند اعتمادسازی در مشتریان را دچار مشکل می‌کند. از دست دادن اعتماد مشتری در اثر دور شدن از اهداف اصلی مانند زنگ خطری برای کسب و کارها است و باید به آن توجه شود.
۳. گیر کردن در بازاری که امکان رشد در آن وجود ندارد

در هر زمینه‌ای که فعالیت کنید، بازار جزر و مد فراوانی خواهد داشت. در واقع می‌توان گفت که موفقیت یک برند در یک برهه‌ی زمانی به معنی موفقیت دائمی آن نخواهد بود. و هر آن ممکن است که زیر فشار رقابتی قرار گرفته و از دور رقابت خارج شود. تکنولوژی، نگرش، سیاست، اقتصاد و اعتماد مصرف کننده از جمله عوامل حیاتی برای بقای کسب و کارها هستند. از این رو بازاریابان موفق همواره این موارد را زیر نظر دارند و با دقت بررسی می‌کنند. تا در صورت لزوم بهترین زمان برای عقب نشینی برند خود را اعلام کرده و از بروز مشکلات جلوگیری کنند.
۴. فراموش کردن مشتری

هر چند فضای فعالیت کسب و کارها فضایی کاملا رقابتی است. اما فعالیت در این فضا نباید سبب فراموشی مشتری و عدم توجه به رضایت او شود. متاسفانه بسیاری از برندها بدون توجه به سایر عوامل تنها در صدد افزایش کیفیت محصولات خود برای از دور خارج کردن رقبا هستند. همین امر نیز باعث از دست دادن مشتریان و کاهش فروش محصولات آن‌ها می‌شود. زیرا افزایش کیفیت محصولات در کنار توجه به نیاز مشتری و تعدیل استراتژی قیمت‌گذاری معنا پیدا می‌کند. بنابراین اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار مشتری خود را از یاد برده و تنها در صدد از دور خارج کردن رقبای خود هستید. بهتر است بدانید که زمان عقب نشینی برند شما فرا رسیده است. در غیر این صورت طی زمان اندکی نابود خواهید شد.
۵. سرمایه گذاری برای ایده‌های نامناسب

در حالت کلی می‌توان گفت این ایده‌ها هستند که کسب و کارها را به سمت جلو هدایت می‌کنند. بنابراین ارزیابی ایده‌ها نقش موثری در پیشرفت یا شکست یک برند دارد. زیرا سرمایه‌گذاری بر روی ایده‌های نامناسب می‌تواند سبب شکست و از دور خارج شدن یک کسب و کار و برند مربوط به آن شود. بنابراین توجه به ایده‌های عملی و تاثیرگذار می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در بقا یا عقب نشینی برند داشته باشد.
نتیجه‌گیری

رمز موفقیت کسب و کارها در عصر رقابتی حاضر داشتن اطلاعات دقیق و توجه به تغییرات تکنولوژی و اقتصادی است. از سوی دیگر با توجه داشت که هر چند هدف مدیران رشد و توسعه کسب و کارها است. اما گاهی برای بقای یک کسب و کار نیاز به عقب نشینی است. تشخیص زمان و موقعیت مناسب برای عقب نشینی برند یکی از وظایف یک مدیر موفق است.

با توجه به آنچه تا کنون گفته شد، به نظر شما :

شکست یا موفقیت یک کسب و کار چه رابطه‌ای با برند مربوط به آن دارد؟

محیط رقابتی و نداشتن دانش کافی مدیریت بحران کسب و کارها را با چه مشکلات دیگری مواجه می‌کند؟

آیا می‌توان بدون توجه به محیط رقابتی نیز موفق شد؟ شما چه پیشنهادی برای این کار دارید؟

دسته : برندسازی ,
برچست ها :

عوامل موفقیت در بازاریابی محتوا


تاریخ انتشار پست : 1396/3/13 بازدید : 17

در حال حاضر، ۸۶ درصد از متخصصان بازاریابی دیجیتال B2B برای جذب مشتری از عنصر “محتوا” استفاده می‌کنن اما تعداد کمی از اونها در این کار موفق عمل می‌کنند. اگر ۱۰ بازاریاب محتوا رو در نظر بگیریم، کمتر از ۴ نفر از اونها فکر می‌کنه که بازاریابی محتوا‌شون مؤثر بوده.

بازاریابان محتوا که در کارشون موفق هستن این ۱۰ مورد رو عامل موفقیت خودشون می‌دونن:

    استراتژی بازاریابی محتوا را مستند‌سازی و بازبینی کنین

نتایج تحقیقات روی بازاریابی B2B مشخص کرده که بازاریابان موفق B2B در زمینه‌ی بازاریابی محتوا، دو عادت مهم دارن. اول اینکه اونها استراتژی بازاریابی محتوا‌شون رو مستندسازی می‌کنن. و دوم اینکه استراتژی بازاریابی محتوا رو براساس وقایع در جریان و به همراه تیم بازبینی می‌کنن. در حالی که این دو عادت چندان هم برپایه‌ی علم نیستن ولی برای بازاریابان محتوا اهمیت و تاثیر بسیار زیادی دارن.

    افراد رو در بازاریابی محتوا دخیل کنین

تمامی افراد دخیل در یک مجموعه مثل مشتریان، شرکا و کارمندان رو در تمامی مراحل بازایابی محتوا مشارکت بدین. این افراد می‌تونن ایده بدن، در تولید محتوا مشارکت داشته باشن، بازخورد بدن و مطالب رو در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارن. اونها می‌تونن تاثیر خارق‌العاده‌ای روی کیفیت، میزان پخش محتوا و نتایج بازاریابی داشته باشن.

این استراتژی در عین حال باعث تقویت روابط بین همکاران هم می‌شه. به عنوان بازاریابان محتوا، ما همیشه یک خط ارتباطی مستقیم با مشتریان و همکارانمون نداریم. برنامه‌ی اشتراکی بازاریابی محتوا ما رو با ایده‌ها، داستان‎‌های موفقیت، نکات مهم و کاربردی و باخورد‌های اونها آشنا می‌کنه.

    داستان‌های جذاب و متقاعد‌کننده تعریف کنین

مؤثر‌ترین بازاریابان محتوا کسانی هستن که برندشون رو به رسانه تبدیل می‌کنن. اونها می‌دونن که چطور از عناصر خبرنگاری و داستان سرایی برای محتوا استفاده کنن. برای مثال:

    با داستان‌های گیرا مخاطب جذب کنین

داستان‌هاتون رو روی مواردی که برای مخاطب بیشترین اهمیت رو داره و فرصت‌ها متمرکز کنین و نه روی محصول یا سرویس.

    کلمات و عناصر بصری رو با هم آمیخته کنین

برای به تصویر کشیدن احساس در داستان، در کنار کلمات از عناصر بصری هم استفاده کنین.

    راهنماهای نگارش تهیه کنین و اون رو با تیم محتوا به اشتراک بگذارین

این کار علاوه بر اینکه به داشتن یک صدای واحد و متحد در محتوا کمک می‌کنه، باعث می‌شه که همکاران با برند و استاندارد‌های کیفی شما آشنا بشن.

وقتی این عناصر کلیدی رو در محتوا قرار بدین، می‌تونین با مخاطب وارد ارتباط بشین و اون رو به انجام عمل خاصی وادار کنین.

فراموش نکنین که باید تمامی این موارد رو به تیم بازاریابی خودتون آموزش بدین.

    روزهای هفته رو برنامه‌ریزی کنین

همیشه کل دو هفته آینده رو در آخر هفته‌ها برنامه‌ریزی کنین. در این برنامه‌ریزی، ابتدا زمان‌های آزادتون رو مشخص کنین و بعد کارهایی که باید انجام  بشه رو در اون زمان‌ها قرار بدین. همچنین برای جلساتی هم که پیش رو دارین زمانی رو کنار بگذارین.

البته یک برنامه‌ریزی صحیح تضمین‌کننده این نیست که شما به تمام کارهاتون برسین. مثل هرکس دیگه‌ای، شما هم ممکنه کارهاتون رو به تعویق بندازین. اما با این حال، برنامه‌ریزی بهتون کمک می‌کنه که اولویت‌ها رو مشخص کنین و برای موارد مهم پاسخگو باشین.

    برای مدیریت توسعه‌ی محتوا از تسکولو استفاده کنین

برای مدیریت تیم بازاریابی محتوا و همچنین روند پیشرفت و توسعه تولید محتوا بهتره از یک ابزار مدیریت کارها، مثل تسکولو استفاده کنین. تسکولو ابزاریه که برای سازمان‌دهی محتوا و مشاهده میزان پیشرفت کار بهتون کمک می‌کنه.

هر مقاله‌ یا مصاحبه‌ای باید مراحلی رو بگذرونه. مراحلی مثل: تماس اولیه، درخواست مصاحبه، انجام مصاحبه، رونویسی، نگارش و تایید نهایی توسط فرد مصاحبه شونده.

تنها روشی که می‌تونین روی این همه کار نظارت داشته باشین اینه که از ابزاری مانند تسکولو استفاده کنین. هر مقاله‌ای می‌تونه در بخش Todo یک کار (Task) مخصوص به خودش رو داشته باشه و هر مرحله‌ای که کار به جلو می‌ره، کار (task) مربوط به اون مقاله هم می‌تونه به بخش‌های Doing یا Done یا بخش دیگه‌ای که خودتون تعیین می‌کنین منتقل بشه.

یکی از بهترین ویژگی‌های تسکولو این هست که می‌شه به هر کار، فایل و عکس ضمیمه کرد. این ویژگی بهتون کمک می‌کنه تا رونوشت‌ها، پیش‌نویس‌ها و عکس‌ها رو در یک مکان داشته باشین. همچنین می‌تونین زیر هر کار دیدگاه ثبت کنین و از این طریق با نویسندگان تیم در ارتباط باشین.

همچنین شما به عنوان یک مدیر بازاریابی محتوا با نویسندگان، عکاسان، هنرمندان گرافیکی و طراحان متعددی سروکار دارین. برای هماهنگی و مدیریت تیم بازاریابی تسکولو یک ابزار کارآمد و بسیار مفیده که بهره‌وری‌تون رو چند برابر می‌کنه.

    مطالعه کنین. ارزش ایجاد کنین

زیاد مطالعه کنین. سرتیتر‌ها، نشریات صنعتی، نشریات تجاری، علایق مشتریان، مسائل روز فناوری، ادبیات و.. چیزهایی هستن که خیلی خوبه همیشه مطالعه کنین. بهترین روش برای اینکه بفهمیم کدوم محتوا بیشترین تعامل رو به همراه داره این هست که باهاش تعامل برقرار کنین.

بزرگترین سوءتفاهمی که در بین استراتژی‌های بازاریابی و محتوا مشترک هست اینه که هر دو خودشون رو محدود و منحصر می‌کنن. انواع مختلفی از بازاریابی محتوا وجود داره. نوشتاری، بصری، ویدئویی و… شما فقط باید به اهداف‌تون فکر کنین و خودتون رو جای مخاطبین قرار بدین.

همچنین باید برای مخاطبان‌تون از راهی منحصر به فرد، فریبنده و تعاملی ارزش ایجاد کنین. پنج توصیه‌ برای تولید محتوای B2B برای ارزش آفرینی بیشتر رو در زیر مشاهده می‌کنین:

    جذاب و جالب توجه باشید
    از کلمات اقدامی و عملی استفاده کنین
    از محتوای بصری استفاده کنین
    پست‌ها رو هر چند مدت بازپست کنین اما این بازپست کردن نباید کلمه به کلمه باشه.
    به ارتباطات درونی پاسخ بدین. در عین حرفه‌ای بودن، باشخصیت و دوستانه برخورد کنین.

    به سه پرسش مهم در مورد چشم‌انداز پاسخ بدین

باید بصورت فعال به سه پرسش مهم در مورد چشم‌انداز پاسخ بدین. در حال حاضر این طرز تفکر وجود داره که مهم نیست محصول یا سرویس چی هست. این دو عامل تحت پروسه‌های تصمیم‌گیری خودشون به جلو می‌رن.

چرا تغییر؟ این عادت در برخی‌ها وجود داره که مشکل تازه کشف شده رو نسبت به چالش‌هایی که باهاش روبرو هستن، در اولویت قرار می‌دن. دونستن چشم‌انداز بهتون کمک می‌کنه که متوجه بشین وضعیت فعلی فقط یک مشکل نیست؛ بلکه یک مسئله‌ی هزینه‌بر و یک ریسک برای کسب و کاره. سعی کنین محتوایی رو تهیه کنین که به افراد کمک می‌کنه که هزینه‌ی کارهای برنامه‌ریزی نشده رو محاسبه کنن. داشتن چشم‌انداز بهتون می‌گه که در صورت حل نشدن این مشکل، هرروز چقدر خرج اضافی روی دست کسب و کار میاد.

چرا شما؟ هر راه‌حلی مزایای منحصر به فردی داره. اما خریداران اغلب متوجه تفاوت‌های ظریف بین رقبا نمی‌شن. امروزه خریداران “قیمت” و “ارزش” رو معیار خرید قرار می‌دن. شما باید مشخص کنین که راه‌حل‌تون چطور می‌تونه ارزش‌بیشتری رو ارائه بده. یعنی باعث صرفه‌جویی بشه، بهره‌وری رو بهبود بده، ریسک رو کم کنه و..

    متخصصان رو در بطن کار قرار بدین

یک عادت کلیدی بازاریابان محتوای B2B  این هست که متخصصان شرکت رو به عنوان بزرگترین دارایی‌شون محسوب کنن. متخصصان گنجینه‌ی دانش و محتوای بالقوه هستن. وقتی که شما دانش‌شون رو تقویت می‌کنین، اونها نه تنها به عنوان رهبر شناخته می‌شن؛ بلکه مشتریان هم اونها رو به عنوان یک فرد نجات بخش می‌شناسن.

برای مدیریت تخصص‌ها یک فرایند مشخص کنین. برای مثال سوالاتی که مشتریان از متخصصان می‌پرسن رو جمع‌آوری کنین و اونها رو در یک بخش با نام “سوالات متداول” یا یک پست وبلاگی در وب‌سایت قرار بدین. به علاوه، تیم متخصصان اغلب از فرصت‌هایی که برای پرورش مشتریان وجود داره آگاهی ندارن و در کنار امکان ایجاد محتوای ارزشمند، ممکنه به راحتی اجازه بدن که روابط مشتری با کسب و کار قطع بشه. همچنین متخصصان ممکنه که افرادی درونگرا و خجالتی باشن و شما باید بهشون کمک کنین تا بر این مشکل فائق بیان.

وقتی که به درستی متخصصان داخلی‌تون رو مدیریت می‌کنین، می‌تونین بین محتوا و ارتباطات مشتری پل بزنین. این دو فاکتور از هم جداشدنی نیستن. باید فرهنگ شرکت رو به سمت برقراری ارتباط سوق بدین.
چگونه میان تیم‌های بازاریابی و فناوری اطلاعات پل ارتباطی بزنیم؟

    به‌صورت خستگی‌ناپذیر داستان‌تون رو پیگیری کنین

بیشتر از هر زمان دیگه‌ای امروزه باید ارتباط ایجاد کنین، ارتباطات رو پرورش بدین و گفتگو‌ها رو با مخاطبان و مشتریان تداوم بدین. این موارد رو زمانی باید انجام داد که یک داستان وادار کننده برای گفتن دارین و می‌دونین که از دیدگاه کسب و کار چه چیزی کارسازه و چه چیزی نیست.

امروزه کسی موفق هست که در عین داشتن مهارت‌های متعدد، چند مهارت کلیدی رو برای موفقیت توسعه داده. این افراد:

خستگی‌ناپذیر داستان رو دنبال می‌کنن: در بسیاری از صنایع، نویسندگان محتوا اغلب فقط در مورد همون صنعت می‌نویسن. به دنبال موضوعی برای داستان‌تون باشید که به محتوا زوایه‌ای تازه می‌ده و اون رو بهتر می‌کنه.

به طور مداوم بازبینی و تجدیدنظر می‌کنن: یک بازاریاب محتوای خوب همیشه به دنبال این هست که محتواش رو بهتر کنه. مهارت‌هاتون رو بهبود بدین. حالا این مهارت می‌خواد نوشتن محتواهای بلند باشه یا تولید ویدئو یا سرو و کله زدن با آخرین پیشرفت‌ها در صنعت. هدف‌تون این باشه که هر قسمت از محتوای بعدی رو بهبود بدین.

همیشه گوش می‌کنن: بهترین بازاریابان محتوا همیشه بیش از اینکه محتوا تولید کنن، مصرف‌کننده محتوا هستن. این محتوا‌ها می‌تونه پست‌های وبلاگی، شبکه‌های اجتماعی، کتاب و مجلات باشه. نظارت داشتن روی محتواهایی که خارج از محدوده صنعت شما نوشته شدن می‌تونه یک منبع خوب برای ایده و الهام‌بخشی باشه.

    هر روز یک چیز جدید یاد بگیرین

هر روز زمانی رو به یادگرفتن اختصاص بدین. صبح‌ها زودتر سر کارتون حاضر بشین. مثلا ساعت ۷ توی دفتر باشین یک قهوه بخورین و ۳۰ دقیقه‌ی اول رو به چک کردن آخرین مطالب وبسایت‌های صنعتی، وبلاگ‌ها و فید‌های شبکه‌های اجتماعی اختصاص بدین.

ایمیل‌هاتون رو اول باز نکنین. به جاش، زمانی رو به خوندن آخرین نوآوری‌ها اختصاص بدین. بعد می‌تونین برین و کارهاتون برسین. مطالعه کردن هوش شما رو هم افزایش می‌ده.
حرف آخر:

توسعه‌ی یک عادت جدید زمان، صبر و مقاومت می‌خواد. از خودتون بپرسین که کدوم یک از عادت‌های گفته شده در بالا بیشترین بازده رو براتون داره. بُعد زمانی رو به انجام اون اختصاص بدین.

دسته : بازاریابی ,
برچست ها :

نکاتی که هنگام سفر باید بدانید


تاریخ انتشار پست : 1396/3/3 بازدید : 10

یکی از مهم‌ترین نکاتی که همه افراد باید هنگام سفر رعایت کنند، مسایل مربوط به بهداشت تغذیه است.

مهم‌ترین نکته در سفر = آشامیدنی سفر
متاسفانه ما معمولا بین راه به آب آشامیدنی سالم دسترسی نداریم و استفاده از آب‌های آلوده هم می‌تواند باعث ابتلا به بیماری‌های انگلی و حتی حصبه بین مسافران شود. خیلی وقت‌ها ما آب آلوده را به صورت ثانویه مصرف می‌کنیم؛ یعنی آن را نمی‌نوشیم ولی برای شستشوی ظروف یا میوه‌هایمان از آن بهره می‌بریم و این کار نیز می‌تواند باعث انتقال انواع بیماری‌ها شود.

 برای پیشگیری از این مشکل بهتر است برای مصرف بین راه با خودتان مقداری آب سالم از منزل به همراه ببرید. استفاده از آب‌های بسته‌بندی معدنی هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد. البته به شرطی که سلامت این آب‌ها را به خطر نیندازید. شما نباید بطری‌های آب معدنی را برای یخ زدن آب آن‌ها، داخل فریزر بگذارید. وقتی که فرآیند فریز و باز شدن این آب‌ها صورت می‌گیرد، احتمال ورود ترکیب‌های سرطان‌زا از بطری به داخل آب بالا می‌رود؛ بنابراین اگر می‌خواهید از آب خنک در طول راه استفاده کنید، می‌توانید از یک یخ‌دان پر از یخ کمک بگیرید و این بطری‌ها را داخل آن بچینید. آب معدنی‌ها باید علامت استاندارد، تاریخ تولید و مصرف و پروانه ساخت داشته باشند. در ضمن، شما می‌توانید بطری آب معدنی را جلوی نور تکان دهید. اگر علاوه بر شرایط ذکرشده، موادی هم داخل بطری ته‌نشین نشدند و آب مورد نظرتان کاملا زلال بود، می‌توانید آن را بدون دغدغه بخرید و استفاده کنید.

اگر، نه از منزل آب همراه بردید و نه به آب معدنی دسترسی داشتید راه اول این است که اگر برایتان امکان دارد، آب را بجوشانید و با آب جوشیده، ظرف‌هایتان را بشویید یا اینکه آب‌جوشیده را داخل یخچال بگذارید و بعد از خنک‌شدن آن را بنوشید یا میوه‌هایتان را با آن تمیز کنید. راه دوم هم استفاده از قرص یا مایع پرکلرین است.

بهترین راه برای پیشگیری از تشنگی و عطش بین راه این است که کمتر از هله‌هوله‌ها و آجیل‌های شوری که نیاز بدن را به آب افزایش می‌دهند استفاده کنید. شما می‌توانید برای تجربه یک سفر سلامت به جای آجیل‌های شور از مغزهای خام و تازه استفاده کنید یا مقداری آجیل میوه خشک را به همراه ببرید. خوردن انواع میوه‌های تازه، به خصوص خیار هم در طول سفر توصیه می‌شود. خیاری که کمی آبلیموی تازه روی آن چکیده شده باشد، می‌تواند هم سیستم ایمنی بدنتان را قوی کند و هم عطشتان را از بین ببرد. در ضمن، بهتر است که میوه‌ها را در منزل و با آب سالم بشویید تا بین راه با مشکلات آب‌های آلوده مواجه نشوید.

بهترین غذاها = غذاهای ساده
* بهتر است که برای بین راهتان از غذاهای پخته استفاده نکنید. نان و پنیر و سبزی همراه گوجه و خیار یا میوه‌های فصلی مانند انگور و طالبی و خربزه می‌توانند برای بین راه بسیار مناسب‌تر باشند. مطمئن باشید اگر یک روز غذای ساده بخورید اتفاقی برایتان نمی‌افتد. ضمن اینکه خوردن همین غذاهای ساده در کنار هم و هنگام سفر، لذت زیادی دارد.

* تخم‌مرغ و سیب‌زمینی کاملا پخته هم می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای غذای بین راه شما باشند. به علاوه، رفتن به رستوران‌های بین‌راهی هم چندان توصیه نمی‌شود. چون معمولا این رستوران‌ها به آب شهری دسترسی ندارند و بهداشت ظروف، مواد غذایی و غذاهایشان چندان مورد اطمینان نیست.

 بدها در طول سفر
* بهتر است در طول سفر یا شهر مقصد، از خوردن غذاهایی مانند کباب کوبیده، کتلت و همبرگر که با گوشت‌های چرخ‌شده تهیه می‌شوند، خودداری کنید. چون هم امکان آلودگی اولیه در این نوع گوشت‌ها وجود دارد و هم اینکه ممکن است آن‌ها در دمای مناسب نگهداری نشوند و آلودگی آن‌ها به شکل تصاعدی بالا برود. در ضمن، امکان افزودن موادی مانند پوست مرغ هم به گوشت‌های چرخ شده زیاد است. به علاوه، امکان دارد که آشپز، گوشت را به درستی طبخ نکند و روی آن بپزد و داخلش خام بماند. این خامی داخل گوشت هم می‌تواند باعث انتقال آلودگی‌های انگلی به خصوص در خانم‌های باردار و بچه‌ها شود و خاطره خوش سفر را با ابتلا به انواع بیماری‌ها از آن‌ها بگیرد.

* بهتر است سس‌های حاوی مواد گوشتی یا غذاهایی را که بیش از اندازه با سس و ادویه‌ها طعم داده شده‌اند، را نیز استفاده نکنید. یکی از راه‌های پی بردن به فساد مواد غذایی توجه به تغییر شکل، طعم و بوی آن‌هاست که برخی از رستوران‌دارها این تغییرات را با استفاده از ادویه‌ها و سس‌های فراوان می‌پوشانند.

شیرینی سفر
موز بهترین گزینه است. به این دلیل که امکان آسیب دیدن ترکیب‌های آن ناشی از گرما کمتر از میوه‌های دیگر است. دوم این‌که خوردن آن آسان است. هر عدد موز متوسط حاوی 105 کیلوکالری انرژی و سرشار از ویتامین C، پتاسیم و فیبر است. میزان گلوکز دریافتی از هر عدد موز مناسب است و تجزیه آن نیز تدریجی انجام می‌گیرد؛ بنابراین برای مدتی طولانی گلوکز مورد نیاز مغز تامین می‌شود. پرتقال و نارنگی شیرین هم گزینه‌های خوبی برای تامین گلوکز مورد نیاز در طول سفر هستند.

 آب به آب شدن در سفر
اصطلاح «آب به آب شدن» را شنیده‌اید؟ این اصطلاح را زمانی به کار می‌برند که به دلیل سفر، وضع خواب، استراحت و تغذیه فرد به هم می‌ریزد و دچار مشکلات متعدد گوارشی و به‌هم‌خوردن تعادل خواب و استراحتش می‌شود. یکی از مشکلات سفر که باید از همان لحظه حرکت حواس‌مان به آن باشد، مساله یبوست و فراموش کردن مصرف میوه و سبزی است. برای این‌که یادمان نرود از این خوراکی‌ها میل کنیم، باید چه کار کرد؟

خریدن انواع میوه و سبزی آماده برای مصرف، منظور همان‌هایی که ادعا دارند میوه یا سبزی مورد نظر شسته شده و ضدعفونی است، توصیه نمی‌شود. این خوراکی‌ها به ویژه در فصل تابستان نیاز به شست‌وشوی دقیق و کامل خانگی دارند. علاوه بر آن خوردن سبزی در رستوران، داخل ساندویچ و... به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. درست است که گردش و تفریح وقت پاک‌کردن و شستن سبزی نیست، اما می‌توانید میوه را جایگزین سبزی کنید. برای این کار از منزل به اندازه نیاز مسیر سفر میوه ببرید و وقتی به مقصد رسیدید، سراغ میوه‌های ویژه همان شهر بروید. به این ترتیب دردسری برای خرید میوه ندارید و کافی است هر شب هنگام برگشتن به محل اقامت، کمی میوه بخرید. مصرف میوه مانع بروز یبوست و مشکلات احتمالی بعد از آن می‌شود.
 
نکته
قراردادن بطری‌های آب، نوشابه یا صیفی‌هایی مانند هندوانه و خربزه داخل آب‌های روان برای خنک شدن، صحیح نیست. شاید آب روان آلوده بتواند باعث خنک شدن خوراکی‌هایتان بشود اما انتقال قطره‌های این آب بعد از باز کردن در بطری یا بریدن صیفی‌ها، می‌تواند به راحتی داخل خوراکی‌تان نفوذ کند و مقدمات انتقال آلودگی و ابتلا به بیماری را در شما به وجود بیاورد.

منابع:
salamatiran.com
jamejamonline.ir


دسته : سفر ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد